Abandonware.cz3D Shooter
Action
Adult
Adventure
Arcade
Logic
Racing
Roleplay
Sport
Simulation
Strategy
Others


 ¤ Home
 ¤ Forum
 ¤ Top 10
 ¤ DOSBox
 ¤ Programs
 ¤ ZX Spectrum
 ¤ Random
 ¤ Hosting
 ¤ Game shop
 ¤ Add to favorites
 ¤ Old web


RSS


  Metal Mutant
Metal Mutant
Hits: 55016x
Page Views: 25876x
Add: 27.5.2006
Genre: Logic
Rating: 72%
Your Rating: 55% (7824x)
Company: Silmarils
Year: 1993
Compatibility: DOSBox, MS-DOS, WinXP
Size: 404 kB
Download:  Here !
Screenshot:  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13 
55% 
 10%   20%   30%   40%   50%   60%   70%   80%   90%   100% 
    Se hrou Metal Mutant od francouzských Silmarils (mimo jiné tvůrců série Ishar) jsem se poprvé setkal na prastarém PC/XT s CGA grafikou. Šlo o malý technický zázrak. Přestože je to doopravdy hra na úrovni, jak se rozepíšu níže, šlapala i na téhleté mašince naprosto plynule.
    V této hře ovládáte tři různé roboty, mezi kterými můžete kdykoliv přepínat podobně jako v Lost Vikings nebo ve Fury of the Furries. Jeden robot je humanoidní, druhý je roboještěr a třetí připomíná R2-D2 z Hvězdných válek; až na to, že má rychlopalný kulomet a později i neřízené rakety (nebo torpéda?). A tím jsem na?ukl další věc - své roboty totiž postupně můžete (a musíte) vylepšovat. V průběhu hry občas narazíte na pohozenou součástku, díky níž získávají roboti nové vlastnosti: například obranný elektrický výboj, silové pole, radiem řízenou včeličku (kterou můžete normálně ovládat) a mnoho dalších.
    Na akci se díváte z boku, hra neskroluje, ale chodíte po jednotlivých obrazovkách jako v Prince of Persia. Postupně procházíte bažinou, kyberměstem, podzemními tunely, mamutí továrnou a ještě dále. Podle prostředí se také odvíjí typ akce: v bažinách bojujete s různými příšerami, ve městě se hodně logujete do různých počítačů a ničíte bezpečnostní systémy a vůbec jednotlivé úrovně se od sebe dost liší a hra tak získává na pestrosti a na zajímavosti. Postavy jsou hezky veliké a i nepřátelé mají pěkně propracované detaily.
    Technické zpracování je perfektní. Grafika je vynikající jak v režimu CGA, tak hlavně VGA, kdy tahá z karty opravdu maximum a je to doopravdy pastva pro oči. Animace jsou na tom trochu hůř, některé pohyby jsou trochu trhané, ale vždy? jsou to roboti, tak co... Zvuky zní pěkně kovově, ale přesto trochu zanikají. Hudba chybí úplně. Jde o hodně chytlavou záležitost, má ale bohužel také několik chybek. Kromě kolísající obtížnosti mě občas štvaly momenty, kdy nešlo nijak zabránit ztrátám energie. Jste třeba v úzké chodbě, takže se protáhnete jenom s "R2-D2" a najednou na vás vyběhnou nechutní zmutovaní pavouci, proti kterým je tento robot bezbranný, takže prostě musíte jet a jet a smířit se s úbytkem hromady energie. Dost hrozně je také vyřešeno ukládání. Hra se ukládá jenom na speciálních místech, což je sice fajn, je tu jenom jedna pozice! Jednou ke mně přišel mladší bratranec a já jsem na tuhle záludnost zapomněl posadil ho k Metal Mutantovi. No a pochopitelně mi přepsal moje pozice.
    Já osobně jsem skončil v megatovárně. Pak jsem Metal Mutanta na chvíli odložil, a než jsem se k němu stačil vrátit, tak mi kleknul disk. A tak u mě zůstal Metal Mutant nedohrán.

Reviewed: Ladislav Lacina
Uploaded: Keen

[ email | www ]  Comment
Musíte se registrovat a přihlásit, pokud chcete napsat komentář pro tuto hru.


Number of message: 0


Nick:
Pass:

Registration
Forgot password
Reklama - All rights reserved. Copyright © 2002 - 2021 486Games.net - Powered by: KeenRS